Petr Jáchym

Tvořit se neučil na žádné škole a přesto je úspěšný! Tělem i duší je Petr Jáchym umělec a osobně jsem to mohla poznat na vernisáži, kde bylo představeno i nové dílo “Medusa”. Abstrakce tohoto nadaného umělce nezdobí však jen malířské plátno, ale třeba obuv, oblečení a také auta!

Vernisáž KON FRON TACE

Vernisáž, jenž se konala v příjemném prostředí restaurace Al Castello Ristorante a v sousedící stylové cukrárně I love eis cream, nesla název KON FRON TACE. V každém toto pojmenování vyvolá jistě různé pocity. Já jsem to pojala jako střetnutí se různorodých možností projevu a následné spojení se v jednu silnou existenci. Umění však nemá jen jeden cíl, takže otevřete mysl a nejděte v názvu “to své”. Stejně tak i Petrova tvorba je pro ty, kteří umí svou mysl otevřít, uvolnit a vlastně nemyslet, ale nechat se volně vznášet na obláčku své fantazie. V podobném módu vznikají i umělcova díla. “Primární a důležitá věc s mou tvorbou spjatá je, že já při své tvorbě prakticky nepřemýšlím. Jedná se o pocitově-emocionální abstrakci tvořenou v bezmyšlenkovém stavu. A od pocitů a emocí, které dané dílo provází, se odvíjí i skladba barev na plátně nebo dekorovaného předmětu. A ty emoce jsou buď mé vlastní při volné tvorbě a nebo jsou to emoce a pocity člověka, kterému na míru tvořím osobní obraz či dekor. Takže obsažené barvy jsou voleny především intuicí, která je hlavním motorem mé tvorby,” prozradil Petr Jáchym.

Vernisáž KON FRON TACE

Není úplně obvyklé, že malíř sám svou tvorbu přenáší i na materiální věci jako je oblečení, obuv a dokonce na auta! Jak to Petra vlastně napadlo? “To vyplynulo tak nějak přirozeně. Jak si tak můj art razil cestu na světlo světa (nejsem studovaný umělec) a já ho následoval, tak jsem došel do bodu, kdy bylo příliš mnoho obrazů a už nebylo kam je dávat a kam v nich pokročit. V tom jsem potkal ženu. Což je vždy velký okamžik a ne nadarmo se říká, že“ kam ďábel nemůže, nastrčí ženu“. Nu a ta mi chtěla pomoci s PR a tvorbou webu, avšak nechtěla za to žádné peníze a tak si vybrala jako odměnu za svou práci, že jí odekoruji sukni. A tak se spustil fashion dekor na míru zákazníka. Samozřejmě sukně jako 3D objekt oproti plátnu je jiný příběh a byla strašná, nicméně dala motor dalšímu směru v mé činnosti, která dnes má svou osobitou tvář, jelikož jsem se v tom zdokonalil.” Ať už tedy sukně byla strašná, jak říká Petr, nebo krásná, jak by možná uznali jiní, navedla návrháře a umělce přesně tam, kam měla. Petrova tvorba zaujala například i taneční kluby a tak až půjdete na párty s přáteli, můžete v některých podnicích zahlédnout jeho motivy. Jedním z těchto míst je známý pražský podnik Retro Music Hall.

Vernisáž KON FRON TACE
Na vernisáži, kde mimo jiné zazpíval a zahrál i Honza Křížek, bylo odhaleno i nové mystické dílo “Medusa”. Emoce, které z Petra při uvedení tohoto díla veřejnosti vycházely, mě přivedly k otázce. Chce tento obraz vlastně vůbec prodat? “Dílo Medusa, ne, že neprodám, ale minimálně ho pozdržím a nyní je k němu tak silná vazba, že nese název neprodejné.” 
 

Vernisáž KON FRON TACE, dílo MEDUSA
Možná, že někdy v budoucnu se situace změní, to už je jen na mysli umělce. Emoce ovšem v každém člověku rozeběhne i několik dalších děl, které k prodeji jsou. Vybírejte tedy s čistou myslí a najděte dílo právě pro vaši povahu a styl. Umění, které Petr představuje, se totiž úzce propojuje i s psychologií. Každá barva, každý tah, má svůj smysl, ač pro každého jedince odlišný, ovšem správný.

Pokud jste nestihli navštívit vernisáž KON FRON TACE, nenechte si ujít další s názvem PROMĚNA, kde vás bude čekat klid a harmonie z příjemného prožitku, jak tomu bylo na vernisážích předešlých.

Pozvánka na vernisáž nesoucí název PROMĚNA

Web: Petr Jáchym

Facebook: Petr Jáchym
Instagram: Petr Jáchym
Foto: Petr Jáchym
Text: Suanne