Viki Kury při charitativním focení pro pejsky

Viktoriia Kury je nepřehlednutelná žena, kterou když potkáte na akci, vzbudí ve vás zájem. Umí být i nenápadnou, ale nám se přece jen vryla do mysli právě její originalitou. Jaká je její práce? Kdo je její láska? A jak to má s předsudky druhých? Na tyto otázky hledej odpověď v našem rozhovoru.

1. Pověz našim čtenářům kdo jsi, jaká je Tvá práce?

Jmenuji se Viktoriia a ve fetish světě mě znají pod jménem Viktoriia Kury. Musela jsem trochu změnit mé skutečné jméno, aby mě moji klienti, kteří nejsou z fetish komunity, nebrali špatně. Mám hodně klientů z Ruska, a tam jsou lidé více konzervativní. Dělám práci, která mě baví, a kterou mám moc ráda. Jsem kadeřnice, vizážistka a fotografka a tyto služby poskytuji mimo běžnou klientelu i pro TVčka. Celkově můžu říct, že nemám žádné předsudky, toleruji absolutně všechno, a proto na mých letáčcích můžete vidět napsaný text: „Kadeřnictví, líčení, focení za rozumné ceny a bez předsudků“. Ceny mám takové, aby ke mně mohl přijít každý, ať už s vysokými nebo nízkými příjmy a já ho udělám krásným.

Viki Kury při práci

2. Nemáš český přízvuk, odkud jsi se do ČR přistěhovala?

Jsem z Ruska, pocházím z Belgorodu, je to město na hranici s Ukrajinou. Proto se dorozumím i ukrajinsky a bylo pro mě celkem jednoduché naučit se slovensky a česky. Slovenštinu jsem se začala učit kvůli mojí manželce Tince Kury, která pochází ze Slovenska a neumí jiný jazyk. A tak jsem se hodně snažila, abychom spolu mohly lépe komunikovat.

3. Jsi tady šťastná?

Jsem moc šťastná. Mám tady svoji lásku, oblíbenou práci, hodně spokojených zákazníků a spoustu pěkných zážitků, které jsem v Rusku neměla. Jak jsem už říkala, Rusko je konzervativní země a nemohla jsem se tam tak svobodně vyjadřovat jako tady. Tady se mi moc líbí.

Viki Kury a Tinka Kury

4. Čeho chceš v roce 2018 dosáhnout?

Doufám, že se s Tinkou konečně přestěhujeme, to je náš cíl. V novém bytě pak můžu svoji práci posunout na jinou úroveň a konečně budeme moci přemýšlet i o miminku. Ale vše je složitější kvůli získání hypotéky.
Co se týče práce, máme nové spuštěné webové stránky, které jsou určeny trans ženám. Jsou na něm informace o líčení, o akcích a také bazar, kde si návštěvníci mohou zapůjčit oblečení, paruky apod. Prostě takový magazín pro transky.

5. Jaký módní styl máš nejraději?

Je na mně asi vidět, že nejraději mám gotický styl, fetish a drag queen. Mám ráda všechno výrazné a extravagantní.

Viki Kury

6. Jakou posloucháš hudbu?

Mám ráda tvrdší styly hudby jako black metal, doom metal, rock. V loňském roce jsme navštívili spoustu dobrých koncertů jako Satyricon, Marilyn Manson, HIM, Guano Apes, XIII. Století a letos jsme už viděli Moonspell a Cradle of Filth.

7. Co si myslíš o předsudcích lidí?

Lidi, kteří soudí, jsou nešťastní a nespokojení sami se sebou, proto hledají chyby v druhých, bohužel. Kdyby se každý staral o sebe a o své blízké, byl by svět lepší.

Viki Kury

8. Doporuč nám nějakou zajímavou akci, kam se letos chystáš.

Pořádáme s mojí manželkou a madam Noorn akce na Sýpce. Na první akci byli lidé moc spokojení, a tak pokračujeme druhým ročníkem. Griluje se, fotí, já i líčím. Akce je určená pro TVčka, ale i pro všechny friendly a fetish! Další taková událost bude na podzim 2018.
Dále plánujeme akci pro TVčka v Praze v klubu Kotelna. Termín zatím řešíme. V Kotelně jsme měli i poslední TV akci a byla úspěšná, tak v tom rádi budeme pokračovat.

9. Jaké je Tvé životní motto?

Zajímavé, že jen před pár hodinami se mě Facebook zeptal „Jaké je vaše životní motto?“ a já jsem to uvedla na své stránce, kam jsem napsala „Per aspera ad astra.“ Protože všeho, čeho jsem dosáhla, nebylo jednoduché. Řekla bych, že spíše složité. Přesto se nevzdám svých cílů a touhy a budu si vše plnit, dokud budu moci!

Viki Kury a Tinka Kury při charitativním focení pro pejsky

 

Viktorii sledujte na webu  Viktoriia Beauty Salon  nebo Tranny salon, případně na Facebooku FB Viktoriia Beauty Salon.

Mé pocity o Viki v jedné větě:

Osobnost s výrazným zevnějškem a odvahou, ale s čistou duší!

Foto: archiv Viktoriia Kury
Rozhovor by Suzi Troyer