Zleva: fotografka Magda, modelky Ilona Munzar, Suanne von Troyer, Věra Drančáková, Anya Voxx, fenka Candy

Jeden letní víkend začal vznikat originální kalendář v panenkovském stylu, který pomůže pejskům. Zúčastnily se již známé tváře z loňských let jako návrhářka Barbra Binks, androgynní model Tom Diamond, alternativní modelky Nikol Kalašová, Xinéf, Ilona Munzar a Suanne von Troyer. V kalendáři se ovšem objeví i nové TV modelky Jessica Parker a Natali nebo tattoo krásky Anya Voxx a Eva Bernášková či charismatická Lucie Ärztin. Významnou roli má i stylová a energická žena Věra Drančáková.

Tento kalendář má za sebou již dva úspěšné ročníky a snad právě proto se Suanne von Troyer, zakladatelka online magazínu Altlovers, pod který nafocení kalendáře spadá, nechala i letos přemluvit k tomu, aby v dobročinném projektu pokračovala. 

“Popravdě jsem letošní rok chtěla vynechat. Čekám miminko a ač to možná nemusí na první pohled vypadat, je okolo projektu hodně práce. Nakonec mě ale přemluvili účastníci loňských ročníků, že by byla škoda, kdyby kalendář tentokrát nebyl, tak jsem nakonec kývla.” 

Backstage

V prvním roce tým pomáhal konkrétnímu psímu útulku a v dalším roce již sami lidé navrhli deset spolků a útulků pro pejsky, které organizátoři ověřili. Následně probíhalo veřejné hlasování na sociální síti. Vítěz pak dostal odměnu formou zaplacené konkrétní věci, což byla v posledním případě splátka dluhu na veterinární klinice, která se o zvířata v daném útulku stará. Tento systém se osvědčil a i letos bude výběr vítězného útulku a předání daru probíhat ve stejném duchu.

Backstage

V kalendáři nenajdete komerční modelky, nýbrž alternativní a potetované a své místo v něm mají také trans modelky. Tento počin má totiž ukázat, že člověka nemáme soudit podle jeho vizáže, ale podle toho, co dělá pro společnost. 

“Byl jsem překvapený, kolik modelek se o projektu dozvědělo a chtělo také fotit. Pomáhal jsem s výběrem a vybrali jsme jen ty, které opravdu spadají do alternativní komunity. Chtěli jsme zachovat zdravé jádro, ale dát šanci i novým tvářím,” řekl Tom Diamond, jeden z modelů kalendáře.

Backstage

Každý ročník se fotí jiné téma. První kalendář zdobily fotografie, které vznikly přímo v domově pro psí seniory, druhý rok se fotilo postapokalyptické téma v bývalé raketové základně a letos se z modelek staly panenky, které venčí své pejsky. Pro toto hravé a veselé téma byly vybrány ulice našeho hlavního města Prahy. Byla to zábava nejen pro modelky, produkci a fotografický tým, ale i pro lidi, kteří šli zrovna okolo. Přece jen potetované holky v barevných outfitech a parukách nebo modelky v latexu nejsou v městských ulicích běžně vidět.

O extravagantní vizáž se postaraly zkušené vizážistky Iva Jam, Kristýna Dušková a Barbra Binks. Barbra zapůjčila i část své vlastní a vystřední tvorby, která doladila outfity modelek a stejně jako loni, byla i jednou z tváří projektu. 

Backstage

Pro kalendář také tento rok pózovali mazlíčci pocházející převážně z útulků, ovšem se svými pejsky se připojili i páníčci z Prahy, kteří chtěli podpořit dobrý skutek.

Fotografkou pro kalendář se letos stala Magdalena z týmu MAJFICOM. Magdalena spolupracuje se známými modelkami, fotila Miss nebo úspěšné módní přehlídky. Proč se rozhodla podpořit toto netradiční dílo? “Měla jsem zrovna volno, chtěla jsem poznat nové lidi a hlavně jsem chtěla pomoci něčemu dobrému,” prozradila Magda. 

Kalendář můžete na vlastní oči vidět a získat jej již 14. 9. v Hradci Králové na akci Tattoo Event, kde proběhne jeho křest.

Backstage

Děkujeme za podporu projektu těmto partnerům: Famedia, s.r.o. a Provocative Tattoo.

Modelky a modelové: Anya Voxx, Tom Diamond, Eva Bernášková, Natali, Suanne von Troyer, Jessica Parker, Nikol Kalašová, Ilona Munzar, Xinéf, Věra Drančáková, Barbra Binks, Lucie Ärztin

Speciální poděkování! 

Zveřejnili jsme náš projekt na Startovači a přáli si vybrat peníze na tisk kalendářů, a tím pádem by celá darovaná částka za každý jeden kalendář šla na pejsky. Tento cíl jsme splnili díky úžasným lidem, kterým velmi děkujeme!

Zde je seznam těch, kteří projekt podpořili:

Radek Fiksa, Pavel Grenz, Lenka Jambrichová, Kristýna Tymlová, Jan Kasl, Veronika Růžičková, Luděk Vintr, Ondřej Lustyk, Vladimír Krhounek, Jan Dymáček, Tomáš Kraus, Tomáš Paták, Adam Lang, Michal Šašek, Vojtěch Polma, Šimon Baško, Klára Hopanová, Petr Horešovský, Barbora Antošová, Michael Řežábek, Petr Vilímec, Karolína Pesserová, Viktor Podhájecký

Foto: Altlovers, MAJFICOM, Projekt: www.altlovers.cz * info@altlovers.cz