Tom Diamond

Tom Diamond má za sebou velmi bohatou minulost. Ví, jaké to je, když přijde o všechny peníze, rodinu i přátele. Na nepříjemnou část života však zapomněl, postavil se znovu na nohy a je nyní šťastný!

1. Pověz našim čtenářům, kdo jsi, jaká je Tvá práce?

Jsem Tom Diamond a mimo jiné se věnuji modelingu. Především jako androgynní a extravagantní model. Věnuji se mu už třetím rokem. Takže jsem specifický oproti ostatním modelům, a to svým vzhledem, který nemá každý.

2. Jako model máš opravdu velmi originální styl, pověz nám, jak jsi se k modelingu dostal a pamatuješ si, jaká byla Tvá první fotografie do booku?

K modelingu jsem se dostal skutečně náhodou. Nějakou dobu mě agentury odmítaly. Chtěl jsem si teda připravit aspoň nějaký základní book. Byl jsem proto na Facebooku ve skupinách zaměřující se na TFP focení. Byly tam bohužel jen nabídky pro dívky. Jednou to byla nabídka rovnou na menší módní přehlídku. Akce se jmenovala Veteráni na pláži. A i v tomto případě hledali jen dívky. Ale rozhodl jsem se něco napsat. A napsal jsem “Já si snad už uříznu koule.”
A má první fotka do booku? Nebudu počítat focení z přehlídky. Mou první fotografií, která vznikla, byla Exorcismus – posedlost”, kterou nafotila má kamarádka Simona Nálepková. A pak to už jelo.

3. Ty koule mě rozesmály! Ale prosím, nechej si je! a řekni, jsi v tuto chvíli šťastný?

To je otázka moc komplexní. Co se vztahu týče, tak jsem. Mám skvělého partnera a šťastný jsem. Jelikož jsem měl však pikantní minulost, tak se to se mnou vleče do teď. Nikoho nezajímá, že jsem si jí nezpůsobil já. Celkově ale poměrně šťastný jsem. Je to u mě však složitější.

4. Čeho chceš v roce 2018 dosáhnout?

Tak cílů jsem si stanovil dost. První byl rozjet vlastní realitní kancelář, jelikož to je obor, ve kterém se už dlouho pohybuji. Další samozřejmě souvisí s focením a vypořádáním se s mou minulostí, abych mohl žít v klidu a také najít agenturu nebo agenta, který se bude o tuto část mého života starat. I přesto, že jsem u agentury byl, tak jsem zůstal bez jakékoliv zakázky. Nyní jsem však na volné noze a je to momentálně lepší.

5. Jaký módní styl máš nejraději?

Můj osobní je androgynní vzhled a tím i styl. A také miluji extravaganci. Podle mých fotek jistě pochopíš, že i přesto, že tato kombinace působí nereálně, tak to v mém případě celkem sedí.

6. Jakou posloucháš hudbu?

Nemám moc konkrétních oblíbených zpěváků či skupin.Vždycky mě musí hlavně konkrétní skladba zaujmout. Taková má klasika je Lana Del Rey, Adele, Jeffree Star, Sia, Rihanna, ale rád se občas vracím ke skladbám, které jsem poslouchal i jako puberťák.

7. Co si myslíš o předsudcích lidí?

No na to mám jednoznačný názor, jelikož se s tím setkávám denně. Jsou to lidi, kteří mají tak ubohý život, že musí řešit životy cizích lidí, kteří něco dokázali a hlavně nestydí se sami za sebe. Velmi často říkám:
„Nesuď člověka, který působí pozitivně a usmívá se, protože se za touto tváří schovává spoustu bolesti.“
Tito lidé jsou buď v ústraní, protože nemají sílu, nebo jsou naopak středem pozornosti.

8. Doporuč nám nějakou zajímavou akci, kam se letos chystáš.

Osobně si myslím, že každá akce, na které jsem přítomný je zajímavá. A ne jen díky mě (smích), ale i tématem focení. Nějakou dobu jsem se úspěšně vyhýbal aktům, ale teď jsem s touto variantou přišel sám, když jsem se domlouval se slovenským fotografem Peterem Erzvo. Ovšem v žádném případě to nebude “obyčejný” akt. Bude to androgynní focení nejen aktů, ale i “klasických” extravagantních fotek, ale ve vyšší úrovni, než jsem do teď fotil. Mimoto mě čeká několik módních přehlídek a focení charitativního kalendáře.

9.Jaké je Tvé životní motto ?

Často to říkám ostatním i sám sobě: „Žiješ sám pro sebe a ne pro ostatní. Buď sám sebou.“ I přesto, že v mém případě má se mnou okolí, které mě nezná, problém, neřeším je a budu sám sebou vždy!

Toma sledujte na Tom Diamond web
Případně na FB Tom Diamond

Moje pocity o Tomovi v jedné větě:

I přes bolestnou minulost je Tom silná, ale zároveň usměvavá bytost, která boří mýty a motivuje druhé.

Foto: archiv Tom Diamond
Rozhovor by Suzi Troyer